Janina cesta k Bohu

dátum: 31.03.2005

Požiadali ste ma, aby som sa pozrel na napredovanie v náboženskej oblasti. Rozhodli ste sa ísť náboženskou cestou svätcov. Ide o vytvorenie možnosti vnímať živú formu Boha vo svojom mozgu. Opúšťate iba náboženskú prax spomienok na skutky svätcov. Sama ste zahájili cestu stať sa v náboženstve niečím viac a prijať kráľovstvo Božie v živej podobe. Doteraz bol Boh pre vás mŕtva skala, ale v tejto skale sa zobudilo Božie srdce.

Na ceste k živému Bohu kresťanského systému ste ešte stále v rovine negatívneho, a teda nesprávneho postoja. Aby vymizol úplne, musíte mať rada Boha aj vo svojej matke. Môžete ju nenávidieť, ale nie Boha a náboženské v nej samotnej. Postup je istý.

Čo sa týka hinduizmu, tu sa posúvate ďalej k živej Božej prítomnosti. Aby ste postúpili, je vhodné vnímať lásku v každom človeku, aj keby to bol zločinec a odporná osoba.

V islame postupujete ďalej a otvárate cestu k živej forme Boha v tomto náboženskom systéme. Postup ďalej vyžaduje, aby ste v mysli kľakli arabským spôsobom pred mešitu a minaret. Prejavte úprimnú náboženskú úctu islamskému chrámu. Všetko v predstavách, ale úprimne.

V budhizme je viditeľný krok vpred. Živá forma Božieho sveta vo vás silne zakotvila. Postup ďalej vyžaduje, aby ste zlatého Budhu videli vo všetkých veciach, ľuďoch a predmetoch.

V pravosláví ste postúpili najďalej, Bohorodička otvára svoju náruč a ďalší postup vyžaduje, aby ste jej v mysli úprimne prisahali vernosť a oddanosť. Prísaha je prejav lásky a harmónie.

Potešilo ma, že ďalšia duša putuje v šľapajach svätíc a dosahuje živú Božiu prítomnosť.

Obrázok č.1 vyjadruje súčasnú úroveň, obrázok č.2 možnú dosiahnuteľnú úroveň.

Autor: Saša Pueblo
<< Staršie články Novšie články > >

Meditacia.sk > Náboženstvo > Pastorálna poradňa > Janina cesta k Bohu

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2019 Saša Pueblo