Kamene Božej svätosti

dátum: 31.03.2005

Svätec. Kameň ako symbol Božej prítomnosti. Siamský znetvorený svätec. Na chrbte časť siamského dvojníka. Psychika mŕtva. Duša mŕtveho v duši živého zrasteného dvojčaťa. Vyhľadáva kamene, vláči ich do údolia a neustále buduje to, čo mu kamenné symboly prikazujú.

Znovu sa vydávam na prieskum ranej prítomnosti kresťanskej formy živého Boha v ľudských neurónoch. Tentoraz z Grécka putujem do terajšieho Bulharska. Dotyčný Grék, ktorý spisoval prejavy raného kresťanstva sa dostal až do tejto oblasti, kde našiel postavený kostolík a na vybielených stenách nachádzal postavičky hnedej farby. No priamo táto nábožensky ladená stavba nesúvisí s osobou, ktorá nosila v sebe živú Božiu prítomnosť. Tá v tejto oblasti žila omnoho skôr. Išlo o zrastené dvojčatá, jedno počas pôrodu zomrelo, no nie fyzicky, iba psychicky. Mŕtva duša sa presunula do živej duše. Dvojčatá boli zrastené na chrbte a živé dvojča sa mohlo pokojne pohybovať a pracovať. Špiritisticky ladený jedinec mal v neurónoch Boží svet reprezentovaný práve symbolmi kameňov. Neustále tieto Božie prejavy pociťoval a celý život neustále robil s kameňmi to, čo si želali Božie kamenné symboly. Mohlo by sa povedať, že bol posadnutý. Neustále vláčil kamene a neustále ich premiestňoval. Dnes táto je oblasť pustá a sú tu zbytky ruín. Dokonca tadiaľ vedie horská cesta.

Zase jeden z prípadov, keď sa v neurónoch objavili Božie symboly a človek ich bez výhrad počúval a konal to, čo mu kázala Božia vôľa. Možno by sa zdalo, že je to zbytočné. Ale práve takáto zdanlivo bezmyšlienkovitá práca dala základ ľudskej civilizácie. V tej dobe stačilo robiť niečo iné ako bežné zvieratá a dopomáhalo to k rozvoju ľudskosti. No nás hlavne zaujíma prieskum Božích prejavov a inšpirácia pre hlbší náboženský život.


Autor: Saša Pueblo
<< Staršie články

Meditacia.sk > Náboženstvo > Kristov zákon > Kamene Božej svätosti

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2019 Saša Pueblo