„Telefónna centrála“ malý mozog

dátum: 27.09.2002

- Spoločná meditácia z 27.9.02

Meditácia začala výmenou skúseností meditujúcich z nočných meditácií do malého mozgu. Značnú časť debaty sme venovali presnejšiemu výkladu jogínskych cvičení a ich vysvetlenia na základe psychických prejavov zvierat. Samotnú meditáciu sme zahájili umŕtvením zmyslov a otvorením pamäťového záznamu o alchymistických cvičeniach. Potom sme koncentráciu a tvorbu bioenergie presunuli do malého mozgu.

NOVÉ: v šedej kôre malého mozgu sa analogicky nachádzajú centrá jednotlivých častí mozgu. Vo vnútri malého mozgu sú gangliové bunky, ktoré sprostredkujú prepájanie nervových vzruchov v celom organizme. Teda môžeme ho považovať za riadiace centrum fyzického diania v ľudskom organizme. Cvičili sme prepojenie šedej kôry veľkého mozgu na malý mozog. Cvičili sme prepojenie svalového napätia na malý mozog. Cvičili sme optimálne prepájanie nervového vzruchu v gangliách malého mozgu. Cez malý mozog sme takto aktivovali bielu mozgovú hmotu, kde prebiehajú chemické pochody súvisiace s psychickými aktivitami. Potom sme sa skoncentrovali do oblasti predĺženej miechy. Začína sa prvým stavcom. Na predĺženú miechu sa napája hypotalamus.

Sú to časti mozgu veľké ako holubie vajíčka. V predĺženej mieche sme sa skoncentrovali na činnosť hormonálnych žliaz a ich produktov, ktoré putujú krvným riečišťom k bunkám tela. Koncentráciu jednotlivých hormonálnych žliaz sme riadili cez šedú kôru malého mozgu za účasti šedej kôry veľkého mozgu. Hovoríme o sile ľudskej vôle podieľať sa na činnosti hormonálnych žliaz.

Ďalej sme malý mozog riadili nervovým napätím v určitých partiách tela. Podrobnejšie Či kung škola. Ďalšie cvičenia smerovali do biochémie trávenia. Slinné žľazy, žalúdok, dvanástorník, pankreas, žlčník a tenké črevo. Všetko sme sa snažili riadiť cez malý mozog za podpory šedej kôry veľkého mozgu. Ďalej cez nervové napätie v svalových doštičkách, ktoré riadi presun vápnika z buniek svalov do medzibunkového priestoru a naspäť. Zároveň sme si uvedomovali správnosť činnosti ganglií v malom mozgu. Nie vždy všetko správne riadili. Ďalšie cvičenie smerovalo ku krvnému riečišťu (tepny, žily). Prvá koncentrácia z tenkých čriev smerovala cez tepny do pečene, potom do obličiek, do pľúc a cvičenie skončilo v kostnej dreni a tvorbe krvných zložiek. Znovu sme všetko prepájali a riadili cez malý mozog.Autor: Saša Pueblo
<< Staršie články Novšie články > >

Meditacia.sk > Ezoterická meditácia > Alchymistická škola > „Telefónna centrála“ malý mozog

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2019 Saša Pueblo