Tepny a žily

dátum: 31.08.2002

- Spoločná meditácia z 31.8.02

Ako zvyčajne sme meditačné stretnutie začali výmenou informácií o tom, kto a čo medituje. Niektorí si dokončujú magnetizovanie tela počas noci. Intenzívne sa cvičí aj špiritistická ritualistika. Ďalší meditujúci si magnetizujú malý mozog vibrujúcim zariadením počas noci. Ďalšia meditujúca neustále zápasí s ovládnutím sexuálneho voltu, ktorý sa jej túla po tele. Iná meditujúca intenzívne pracuje na Kaabalistickej škole. Samotnú meditáciu sme zahájili odpútaním zmyslov od vonkajšieho sveta a aktivizovaním spomienok na všetko, čo súvisí s biochémiou ľudského tela. Uvedomovali sme si, že všetko, čo v ľudskom tele prebehne, je spojené s rôznymi chemickými reakciami.

Našou snahou bude naučiť sa zasahovať a ovládať biochémiu vlastného tela tak, ako to dokázali niektorí výnimoční jedinci. V prvom rade chceme vplývať na biochemické pochody z dôvodu fyzického a duševného zdravia a šťastného osudu. Až na ďalšom mieste sú mimoriadne stavy vyvolané rôznymi sugesciami. Skontrolovali sme svoju pozornosť do bielej hmoty, ktorá je základom biochémie mozgu. Koncentrácia prechádzala veľkým mozgom, malým mozgom a miechou. Ďalej sme sa skoncentrovali do pľúc a uvedomovali sme si biochémiu dýchania. Predstavovali sme si proces prijímania kyslíka na červené krvinky v priedušniciach. Ich transport krvným riečišťom k bunkám tela. Odovzdávanie kyslíka a odoberanie oxidu uhličitého a jeho transport do pľúc. Pokračovali sme koncentráciou na srdcový sval, ktorý vytvára tlak a dovoľuje svojím pohybom rozvádzať krv do tela, keď zároveň zabezpečuje jej návrat žilami do pľúc.

Pokračovali sme v sledovaní červených krviniek prechádzajúcich tepnami a vlásočnicami. Odovzdanie kyslíka a odobratie oxidu uhličitého z bunky. Ďalšia koncentrácia smerovala do pečene, ako najdôležitejšieho orgánu spojeného so žilovým systémom. Pečeň funguje ako likvidátor toxicity a zároveň výrobca rôznych chemických látok. Pokračovali sme koncentráciou do obličiek, ktoré sa podieľajú na filtrácii krvi v žilovom systéme, kde výsledný proces je moč. Zároveň sme sa koncentrovali aj na žily a tepny, ktoré vyživujú bunky obličiek. Takto sme robili pri každom orgáne.

Obličky sú zložené z buniek, medzibunkového priestoru, do ktorého voľne vchádzajú lymfy a vlásočníc, ktoré sú priamo spojené s povrchom buniek. Koncentrácia pokračovala do systému tenkých čriev a absorpcie živín riasami tenkého čreva. Aj tu sme si vizualizovali vlásočnice, ktoré vyživujú bunky tenkých čriev. Koncentráciu sme preniesli na celý tepnový a žilný systém.

Uvedomovali sme si steny žíl a tepien, nutnosť ich vyživovania. Uvedomenie a koncentrácia na bunky tepien a žíl, na medzibunkový priestor. Prienik nervstva, lýmf, žiliek a vlásočníc do buniek žíl a tepien. Zaujímavý je aj mechanizmus fungovania rozťahovania a sťahovania žíl a tepien. Rozťahovanie funguje na jednom mieste tela a stiahnutie na inom mieste tela.Autor: Saša Pueblo
<< Staršie články Novšie články > >

Meditacia.sk > Ezoterická meditácia > Alchymistická škola > Tepny a žily

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2019 Saša Pueblo