Druhá duchovná cesta stredného mozgu

dátum: 31.07.2007

Úvaha o tom, ako sa realizuje duchovná cesta cez oblasť stredného mozgu. Stredný mozog sa nachádza v strede hlavy a je veľký ako orech, vo vnútri má asi 24 zhlukov neurónov. Je nutné používať v ezoterike medicínske pojmy, aby ezoterik vedel, o čom sa píše a kde sa to má cvičiť.

Druhá duchovná cesta sa týka snových pochodov a snových spomienok, ktoré sú uložené v hore spomenutej oblasti. Keď ezoterik zatvorí oči, zaľahne a začne sa ponárať do nočného kľudu, ktorý voláme spánok, tak aktivitu preberá práve stredný mozog a ostatné neurónové oblasti sa dostávajú do stavu pasivity. Stredný mozog prechádza z denného režimu do nočného režimu. Človek stráca rozumové vnímanie a prechádza do vnímania na základe určitých snových symbolov. Môžeme to nazvať sny.

V ezoterickej literatúre sa hlavne písalo o tom, že si treba počas noci zapisovať sny a pôsobiť na snové pochody cez bylinky a rôzne pyramídy a podobne. To sú nebezpečné techniky, ktoré môžu poškodiť klasický ľudský spánok. Vhodnejšie sú techniky autohypnózy. Ide o stav, skľudnenia a stíšenia. Ezoterik príde na hranicu zaspania a už nejde ďalej k strate kontroly nad sebou. V tomto stave sa trvalo udržuje a môže svet okolo seba alebo v sebe vnímať na základe určitých snových symbolov. Rozumovo racionálne vnímanie je blokované a ezoterik sa ocitne rozumovo na úrovni dieťaťa materskej škôlky. V tomto stave môže veštecky v centre fantázie vnímať všetko ako v sne. Ezoterik sa ponára do seba a vníma svoje vnútro cez postavy zvierat, bytostí a podobne. Ezoterik sa skoncentruje napríklad v tomto autohypnotickom stave na svoje srdce a vníma ho ako veľkého 7- hlavého draka, ktorý požiera ovce. Všetko je v poriadku, v centre fantázie veštecky dekóduje tieto snové symboly ako intenzívnu činnosť srdca. Takto prejde všetky orgány a časti tela. Vždy všetko vníma v snových symboloch a je to v poriadku.

Ezoterik si v tomto snovom stave nahodí stav klinickej smrti a preniká do sveta mŕtvych spomienok. Podrobne popisujeme techniky v Plazmatickej škole. Všetko napríklad vníma ako svietiacu hviezdu a okolo množstvo drobných anjelikov. V centre fantázie to veštecky dekóduje ako prienik do sveta mŕtvych spomienok. Napríklad si ezoterik nahodí kozmické vedomie, ktoré popisujeme v Kozmickej sekcii. Všetko v autohypnotickom stave vníma ako lezenie po veľkom drakovi, prípadne strome alebo podobne. Keď sa to dekóduje v centre fantázie rozumovo, tak psychicky preniká do kozmu. Keď preniká psychicky do oblasti reálneho Slnka, tak to vníma ako svetelnú postavu s krásnym srdcom. Pokiaľ to rozkóduje v centre fantázie, tak preniká psychicky k astronomickému Slnku. A takto by sme mohli prenikať do energií vlastného tela alebo energií magmatického poľa. Všetko je v poriadku, nastúpili ste cestu vnímania sveta na základe snových symbolov.

Netreba podceňovať tento typ duchovnej cesty, jednoducho ľudia v minulosti nemali tak vyvinuté logické a jasné vnímanie reality. No ezoterik chce by univerzálny a robiť všetky duchovné cesty. Čo keď mu v reinkarnácii bude práve chýbať takéto vnímanie sveta? Ezoterik dnešnej doby si uvedomuje, že všetky procesy robí aj pre reinkarnačné pochody.


Autor: Saša Pueblo
<< Staršie články Novšie články > >

Meditacia.sk > Denníky > Denník Ezoterika > Druhá duchovná cesta stredného mozgu

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2020 Saša Pueblo