Úder šamana

dátum: 26.01.2004

Ako zvyčajne som si sadol do meditačného kresla a požiadal som svoje vnútro o spoločnú meditáciu. Po chvíli čakania sa v mojej mysli zjavila predstava starca s palicou, ktorý sa usiloval prejsť nehostinnou krajinou plnej snehu a závejov.

Na starcovi bolo vidieť, že je dlhým putovaním unavený a zjavne mu už dochádzajú fyzické a aj duševné sily. Pociťujem, že vo svojej mysli hľadá vhodné miesto, kde by sa posadil a oddýchol si. Vyhliadol si blízky strom a celou váhou sa uloží pod ovísajúce konáre tejto statnej jedle. Napriek tomu, že sa snaží mať stále otvorené oči, postupne zaspáva. V jeho mysli sa objavuje vianočný stromček z jednej ruskej rozprávky. Je to vianočný stromček so zvieratkami okolo. V mojej predstave sa objavuje postava statného šamana odetého v kožušinách z medveďa, ktorý ide po stope starca a usiluje sa mu pomôcť a zachrániť ho v tejto krutej a nehostinnej prírode.

Po chvíli hľadania ho nachádza zasneženého pod stromom. Snaží sa ho vyhrabať a vytiahnuť spod stromu. Ide o šamana s mimoriadnymi schopnosťami. Keď starca spod stromu vytiahne, tak mu päsťou uštedrí do hlavy tvrdú ranu, aby ho prebral z hlbokého spánku. Zároveň vyťahuje fľašu s nápojom a prebudenému starcovi dáva z nej napiť. Keď sa starec ako tak preberá, šaman ho odnáša do bezpečia svojej chatrče, kde zakladá oheň a svojím telom pod kožušinami ho preliečuje.Autor: Saša Pueblo
<< Staršie články Novšie články > >

Meditacia.sk > Brána > Úder šamana

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2019 Saša Pueblo