Pohybujúce sa božstvo

dátum: 14.12.2004

Ako zvyčajne som usadil do obľúbeného meditačného kresla. Pozornosť som skoncentroval do svojho vnútorného meditačného sveta. Požiadal som sám seba, aby som postúpil na vlastnej duchovnej ceste do ešte väčších hĺbok.

V mojom vnútornom svete sa objavuje cvičiaci jogín, ktorý postupne predvádza všetky druhy asanových cvičení. Všetko s ľahkosťou a precíznosťou. Po jogínovi nastupuje čínsky cvičiteľ Čikungu a predvádza klasickú zostavu pohybov, ktoré vzývajú Božiu podstatu k aktívnej účasti na mojom vnútornom živote. Po tomto božom cvičiteľovi nastupuje šamanský cvičiteľ na spôsob Castanedu.

Zase vnímam zostavu pohybov, ktoré prijímajú do môjho vnútorného sveta božiu prítomnosť. Na vnútornej scéne sa zjavuje šamanský tanečník, ktorý svojím tranzovým pohybom privoláva dušu prírodného človeka. Nečakane za šamanským tanečníkom nastupuje baletný majster v baletnej kreácii, ktorá oslavuje príchod Božej prítomnosti do môjho životného priestoru. Na pódium môjho vnútra nastupuje športovec na Olympe. Svojím atletickým výkonom skladá úctu božstvu sily a mužnosti. Za športovcom nasleduje turecký bojovník, ktorý pohybom svojich zbraní zvoláva božskú prítomnosť a pripravuje krvavú obeť. V krvavom kúpeli sa zjavujú indickí milenci, ktorí v súložnej polohe vzývajú Božiu láskavú prítomnosť. Všetok tento pohyb sa spája do jedného, do pompézneho príchodu Boha samotného.

Monumentálne zostupuje zo svojho kráľovstva a to rovno do vnútorného priestoru. Boh a jeho podoba Otca . Všetci tanečníci predvádzajú Boží tanec a ako odmenu dostavajú vstúpenie Božej prítomnosti. Zároveň vo všetkých tanečných kreáciách preniká Božia prítomnosť do všetkých častí a kútov môjho tela. Veľký obraz sa neustále rozdrobuje na milióny drobných Bohov, ktorí vstupujú do jednotlivých buniek tela. Drobné Božie obrazy napĺňajú každú každučkú bunku. Nastáva moment, keď sa všetko drobné spája do gigantickej predstavy Otca Boha samotného. Táto predstava, tento pocit prerastá moje fyzické telo a speje do nekonečna. Ako rastie Božia prítomnosť, tak sa ja osobne zmenšujem. Bože, aký som malý a úbohý. Jednoducho som drobná zbytočnosť.Autor: Saša Pueblo
<< Staršie články Novšie články > >

Meditacia.sk > Brána > Pohybujúce sa božstvo

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2019 Saša Pueblo