Egyptský svet mŕtvych duší

dátum: 12.08.2004

Znovu som si po čase sadol do meditačného kresla a požiadal som svoj vnútorný svet o spoločnú meditáciu. Nikdy svojmu vnútru neurčujem, čo budeme meditovať a nad čím budeme spoločne rozjímať.


Po chvíli čakania sa objavuje obrázok Egyptskej knihy mŕtvych, z knižky sa mi predstavujú jednotlivé božstvá starého Egypta a to tak, ako som určitý čas na tieto božstvá meditoval. Ku každému božstvu alebo skupine týchto božstiev sa mi zjavuje aj chrám, kde boli uctievané a miesto na mape, kde chrám stojí, alebo v tých dobách stál. Zároveň cez každé božstvo vnímam vtedajšie rituály a obrady, ktoré okolo dotyčného náboženského symbolu v podobe robili jednotliví kňazi.

Po určitom čase vnímania rôznych náboženských obradov na rôznych miestach krajiny sa mi zjavujú jednotlivé múmie kňazov a panovníkov Egypta. Lemujú cestu do vnútra Cheopsovej pyramídy. Osobne mi každá múmia vzdáva úctu, respektíve asi duch múmie a uvoľňujú mi miesto na zvláštnom kresle uprostred pyramídy. Z kresla vstáva faraón, ktorý v Egypte založil kult Slnka a vzdáva mi úctu ako svojmu nástupcovi. Zrazu sa predo mnou zjavujú mŕtve duše celého Egypta a spoločne sa mi klaňajú. Cítim určitú duchovnú spriaznenosť. V tom momente mám prístup k všetkým papyrusom a všetkým duchovným hodnotám starého Egyptu.

Mám pocit, že som asi duchovne a aj vnútorne dospel k hlbšiemu poznaniu egyptskej kultúry. Vnímam potrebu sa venovať kultúre Egypta hlbšie a intenzívnejšie ako doteraz. Samozrejme všetko chce svoj čas a správnu postupnosť. Vnímam, ako preskúmavam staré papyrusy, skúmam podrobne rôzne náboženské obrady a usilujem sa obnoviť autentický odkaz duchovnej úrovne vtedajšej doby.

V poslednom čase som prehodnocoval svoj vzťah k náboženstvám a prijal som ich v rámci kontemplácie za svoje deti a najbližšie osoby môjmu srdcu blízke. Tento vnútorný kontemplačný postoj prináša ovocie v rôznych smeroch. Som celkovo rád, že som zabudol na všetko negatívne, čo náboženstvo prinieslo ľudstvu. Môj negatívny postoj som zmenil na pozitívny a tým som našiel svoju osobnú cestu k Bohu.Autor: Saša Pueblo
<< Staršie články Novšie články > >

Meditacia.sk > Brána > Egyptský svet mŕtvych duší

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2019 Saša Pueblo