Archanjelský tarot

dátum: 22.04.2003

Vydavateľ: Synergie, Praha
Autor: Ulrike Hinrich a Petra Schneider

Ako zvyčajne som si tento druh tarotových kariet najprv jednotlivo popozeral v snahe si ho čo najlepšie uložiť do pamäte. Snažil som sa vnímať čo najviac detailov. Potom som si karty znovu rozložil pred seba a vychutnával som si ich farebnosť, prevláda biela farba vo forme akejsi snovej hmly. Takto som si vychutnával snovú farebnosť každej karty so snahou si ju zapamätať.

Znovu som karty poskladal a zase rozložil teraz s cieľom zapamätať si geometrické tvary na jednotlivých kartách. Každú kartu som si predstavoval so zavretými očami v snahe si geometrické tvary čo najlepšie zapamätať. Na kartách sa najčastejšie objavujú tvary kríža, kruhu a rôzne tvary krídiel a sporadicky ľudské oko. V ďalšie dni som si znovu rozložil karty pred seba, zľahka som sa na každú pozeral so snahou si na každú kartu spomenúť. Tomuto zapamätaniu treba venovať viac času a pozornosti. Mojím cieľom je uložiť si karty riadne v mysli, aby som nemusel robiť s fyzickými kartami.

Neskoršie si vytvorím vlastné karty tohto druhu. Každú kartu som si najprv predstavoval so zavretými očami a po úspešnom pokuse aj s otvorenými očami, ako keby bola fyzicky predo mnou. V ďalšie dni som si karty znovu rozložil pred seba a postupne som na karty sypal z ruky zrnká ryže. Každé padajúce zrnko predstavovalo jeden sen. Potom som zrnká ryže zosypal a každú kartu som pohladil a pobozkal ako maličké dieťa. Bol to bozk pre dobrý spánok a pohladenie pre dobré sníčky.

Môžete si spraviť svoj vlastný rituál, len vždy to musí mať nádych snového stavu. V ďalšie dni som si pred seba kládol každú kartu jednotlivo a na každú kartu som položil zlatú obrúčku s tým, že som si spomínal na situácie, keď moja hlava našla vhodné riešenie danej situácie a okolnosti potvrdili, že riešenie bolo dobré a vhodné. Každému odporúčam, aby tieto magické rituály nezanedbal.

Toto sú vlastne cvičenia na stotožnenie sa s týmto druhom tarotových kariet. Uvedomoval som si, že každá archanjelská karta ponúka určité riešenie konkrétneho problému. V mysli som si spomenul na problém, ktorý ma trápi a zároveň som si spomedzi rozložených kariet vybral tú, ktorá mi môže pomôcť nájsť vhodné riešenie. Pri hľadaní riešenia nesmiete mať vytvorenú vlastnú predstavu riešenia, len čakajte, čo vás v tej chvíli napadne. Ešte som sa snažil naladiť čo najviac pozitívne, bez zloby a chuti riešiť veci násilným spôsobom.

Karty mi buď vnukli riešenie, alebo naznačovali, kto mi s daným problémom pomôže, prípadne označili miesto riešenia. Skúšal som aj techniku mať svoju predstavu riešenia daného problému a očakával som reakciu od kariet, či potvrdia moje riešenie, alebo navrhnú iné, vhodnejšie riešenie. V ďalšie dni som pracoval s kartami pred zaspávaním a želal som si, aby karty a sny vzájomne spolupracovali pri nájdení vhodného riešenia. Podstatou týchto kariet je, že prepoja denné vedomie na snové vedomie, teda na uložené sny v pamäti v mozgu.

Vôbec nevadí, že si sny nepamätám, môj mozog si ich všetky dobre pamätá. Teda bude tu platiť zásada, že tieto karty fungujú vtedy, keď pracujem čo najaktívnejšie so snami a to aspoň predstavou problému a silnej túžby nájsť vhodné riešenie. Ako pracovať so snami si nájdete v malej škole Sny. Jednoducho povedané, karty slúžia ako sprostredkovateľ vyriešených problémov v snoch. Keď sa nebudete venovať snovému programovaniu, tak vhodné riešenia jednoducho nenájdete a z kariet môžete byť zbytočne sklamaní. Tak isto treba byť trpezlivý, lebo archanjelské karty musia čakať na sny, kedy nájdu vhodné riešenie a to niekedy môže chvíľu trvať. Znovu platí zásada, že keď vám karty sprostredkujú zo snovej dielne riešenie, tak ho vždy podrobíte pohľadu aj cez rozum a konzultujete ho s tými ľuďmi, ktorí sa v danej oblasti dobre vyznajú.Autor: Saša Pueblo
<< Staršie články Novšie články > >

Meditacia.sk > Astro > Archanjelský tarot

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2019 Saša Pueblo