Kde v Bratislave

Aktualizácia: 13.10. 2020
Strana 1 z približne 550 výsledkov
 
Kde v Bratislave
 
1B
 
Search engine (v slovenčine prekladané ako: prieskumový stroj, vyhľadávač, vyhľadávací nástroj, vyhľadávací prostriedok, vyhľadávací stroj, vyhľadávacia služba, vyhľadávací program, v bežnom jazyku len vyhľadávač) je počítačový systém či program, ktorý umožňuje používateľovi zadať nejaký ľubovoľný alebo špecifikovaný vyhľadávaný výraz a dostať z veľkého objemu dát informácie, ktoré sú v súlade s týmto dopytom.

http://sk.wikipedia.org/wiki/Search_engine

SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
REKLAMA: Hľadáte konkrétnu vec? Potrebujete odborne poradiť ? Neváhajte, kontaktujte ma. Odpoviem každému osobne. Vstupné konzultácia je bezplatná. Napíšte mi len tak, hodíme reč. Možnosť diagnostikovania zdravia je bezplatná a kontrolujem 80 položiek. Odpoviem každému:
sasapueblo@meditacia.sk.

 
 
 
 
Bratislava počasie
Počasie je dané stavom všetkých atmosférických javov pozorovaných na určitom mieste a v určitom krátkom časovom úseku alebo okamihu. Tento stav sa opisuje súborom hodnôt meteorologických prvkov, ktoré boli namerané meteorologickými prístrojmi alebo zistené pozorovateľom.
 
Grafické zobrazenie: http://www.shmu.sk/sk/?page=1
Meteorologické výstrahy: http://www.shmu.sk/sk/?page=987&d=0
Hydrologické výstrahy: http://www.shmu.sk/sk/?page=1680
 
 
 
 
Bratislava letisko
Letisko je vymedzená plocha na zemi alebo na vode určená buď úplne alebo sčasti na odlety, prílety, alebo pohyby lietadiel na zemi. Na letisku môžu byť lietadlá hangárované, alebo môže byť na nich vedená ich údržba. Letisko zahrňuje najmenej jednu plochu ako dráhu pre vzlet a pristátie.
 
Letecká meteorológia: http://www.shmu.sk/sk/?page=34
Web kamera letisko: https://www.bts.aero/
 
 
Bratislava odlety
Letisko je vymedzená plocha na zemi alebo na vode určená buď úplne alebo sčasti na odlety, prílety, alebo pohyby lietadiel na zemi. Najväčšie letisko na Slovensku je Letisko Milana Rastislava Štefánika Bratislava- Ivanka.
 
 
 
Bratislava airport
Kód letiska je krátky kód používaný k identifikácii konkrétneho letiska. Používajú sa dva medzinárodné systémy. IATA kód letiska ICAO kód letiska.
 
 
 
 
Bratislava Schwechat
Ponúkame Vám precíznu a spoľahlivú dopravu z Bratislavy na letisko Schwechat vo Viedni. Prídeme presne, rýchlo a kedykoľvek a vy svoj let stihnete načas. Taxi Bratislava – Viedeň.
 
Letisko Schwechat: http://www.schwechattaxi.eu/
 
Bratislava mapa
Mapa je zjednodušené zobrazenie priestoru, navigačná pomôcka, ktorá zdôrazňuje vzťahy medzi objektmi v priestore. Najčastejšie je mapa dvojrozmerné, geometricky presné zobrazenie trojrozmerného priestoru, ale existujú aj plastické mapy. Ak mapy zobrazujú zemský povrch označujú sa ako geografické mapy, ak zobrazujú napr.
 
 
 
 
Bratislava mapa ulice
Mapa je zjednodušené zobrazenie priestoru, navigačná pomôcka, ktorá zdôrazňuje vzťahy medzi objektmi v priestore. Najčastejšie je mapa dvojrozmerné, geometricky presné zobrazenie trojrozmerného priestoru, ale existujú aj plastické mapy.
 
 
 
Bratislava taxi
Taxislužba je služba spočívajúca v preprave taxíkom. Taxík je operatívne alebo kvázi operatívne prenajímaný (najčastejšie osobný) automobil, často s taxametrom, ktorý zákazníka/predmet odvezie po trase určovanej zákazníkom.
 
Rýchlo lacno bezpečne: http://easytaxi.sk/bratislava/?sid=2
 
 
Bratislava taxi služba
Zoznam taxislužieb pôsobiacich v meste Bratislava. Nákladné taxi, letiská,osobná preprava, Schwechat, drinktaxi, diaľkové taxi, luxusné taxi, svadobné taxi, nonstop.
 
Databáza taxi služieb: http://www.taxitaxi.sk/
 
 
Bratislava lacné taxi
Cena je výmenná hodnota dohodnutá pri kúpe a predaji tovaru medzi kupujúcim a predávajúcim. Všeobecnejšie povedané je to suma, ktorej sa niekto musí vzdať, aby mohol získať nejaký statok alebo službu.
 
 
 
Bratislava taxi najlacnejšie
Cena je výmenná hodnota dohodnutá pri kúpe a predaji tovaru medzi kupujúcim a predávajúcim. Všeobecnejšie povedané je to suma, ktorej sa niekto musí vzdať, aby mohol získať nejaký statok alebo službu.
 
 
 
Bratislava autobusy
Autobus je motorový dvojstopý dopravný prostriedok určený na prevoz minimálne deviatich osôb, vrátane miesta pre šoféra. Najznámejším dodávateľom autobusov na Slovensko je český podnik Karosa Vysoké Mýto.
 
 
 
Bratislava dopravný podnik
Doprava v Bratislave je zabezpečovaná rozsiahlou infraštruktúrou mestskej a diaľkovej dopravy. Bratislava ako hlavné mesto Slovenska je významným dopravným uzlom. Väčšiu koordináciu všetkých systémov hromadnej dopravy by mala zabezpečiť Bratislavská integrovaná doprava od roku 2013.
 
Aktuality z dopravy: http://www.dpb.sk/
 
 
 
Bratislava parkovanie
Parkovisko je plocha určená na parkovanie, resp. odstavenie väčšieho počtu motorových i nemotorových vozidiel. Podľa klasifikácie stavieb je parkovisko cestná alebo miestna komunikácia, ktorá je súčasťou dopravnej infraštruktúry. Parkoviská bývajú budované napríklad pri nákupných centrách, letiskách, na odpočívadlách, pri čerpacích staniciach.
 
Parkovacie zóny Staré Mesto: https://lnk.sk/prjv
V centre a obchodných centrách: http://reality.etrend.sk/realitny-biznis/kde…
 
 
 
Bratislava prenájom auta
Automobil je motorový dopravný prostriedok používaný na prepravu osôb alebo tovaru, pohybujúci sa na niekoľkých kolesách. Možnosti prenájmu – osobný automobil, dodávkový automobil nákladný automobil…
 
Kratkodobý, dlhodobý: http://www.auto-rental.sk/
Svetová autopožičovňa: http://www.sixt.sk/
 
Aj v zahraničí: http://www.abrix.sk/
Úžitkové vozidlá, mikrobusy: http://www.autobazaret.sk/
 
 
Bratislava pamiatky
V Bratislavskom kraji sa nachádza veľké množstvo kultúrnych pamiatok väčšina je v Bratislave samotnej. Toto je zoznam podľa jednotlivých okresov. Zoznam pamiatok v I. okrese je rozdelený na viac častí. Kostoly a katedrály, paláce, kaštiele, kúrie, Meštianske domy, Národné kultúrne pamiatky.
 
 
 
Bratislava hrad
Dominanta hlavného mesta, Bratislavský hrad, sa týči na kopci nad starým mestom. Prvá písomná zmienka o meste pochádza z roku 907 a nachádza sa v Salzburských análoch v súvislosti s bitkou Bavorov a Maďarov. Hradné návršie bolo osídlené už v neskorej dobe kamennej a prvými známymi obyvateľmi boli Kelti.
 
Kontakt, otváracie hod.: http://www.muzeum.sk/?obj=hrad&ix=bh
 
 
 
Bratislava história
Bratislava patrí k najmladším hlavným mestám Európy a pritom k mestám s bohatou históriou siahajúcou k dobám spred dvetisíc rokov. Poloha mesta v samotnom srdci Európy na brehu rieky Dunaj predurčila Bratislavu, aby sa stala križovatkou a cieľom obchodných ciest, strediskom mnohých kultúr.
 
 
 
 
Bratislava donášková služba
Služba je nehmotný ekonomický statok. Spotrebúva sa v momente, keď je vyrobená. Služby sú výsledok určitej ekonomickej činnosti. Cieľom služieb je uspokojovať ľudské potreby. Môže ísť pritom o služby materiálnej alebo nemateriálnej povahy.
 
Kvety na internete: http://www.kvety.sk/
 
Pizza do 6 mestských častí: http://www.andyspizza.sk/
Rozvoz jedla Ružinov: http://jedlopodnos.sk/
 
Donáška alkoholu a cigariet: http://www.pijeme.sk/
Dovoz rôznych produktov: http://andrej-kulicek-dododo.trade.sk/
Inter. predaj, donáška: http://www.dito.sk/catalog/
 
 
 
Bratislava donáška jedla
Jedlo je látka prijímaná živými organizmami. Je hlavným zdrojom energie, výživy pre zvieratá a ľudí. Bez jedla umrie človek od hladu. Jedenie je priame perorálne prijímanie polotuhých a tuhých zložiek potravy.
 
Online donáška: http://www.niecopodzub.sk/
 
Nočná donáška Ba a okolie: https://sk-sk.facebook.com/rychlarotaba
 
 
Bratislava pizza donáška
Pizza je jedlo z cesta talianskeho pôvodu. Typicky je tvorené tenkým cestom kruhového tvaru, na ktorom je zmes rajčiakového pretlaku, syra a ďalších prídavných pochutín a potravín podľa receptu, ako napr. olivy, sardinky, šampiňóny, cibuľa, saláma, ančovičky.
 
 
 
 
Bratislava donáška kvetov
Kvet (po latinsky anthos, flos) je orgán rastlín papradí a všetkých zložitejších rastlín v podobe skrátenej stonky letorastu, na ktorej je prisadnutý súbor premenených – cudzím slovom metamorfovaných listov slúžiacich na pohlavné rozmnožovanie.
 
Gratulačné, svadobné kytice: http://www.ivanbednarik.sk/
 
 
Bratislava zdravotné strediská
Zdravotníctvo je súbor opatrení, postupov a zariadení, ktoré vytvárajú pre obyvateľstvo systém organizácie dostupnej zdravotnej starostlivosti. Opatrenia majú medicínsky, sanitárno-hygienický, protiepidemiologický a kultúrny charakter, ich cieľom je zlepšenie fyzického a duševného zdravia človeka.
 
 
 
Onko ústav svät. Alžbety: http://www.ousa.sk/sk/titulna-stranka-ousa
Milosrdný bratia: http://www.milosrdni.eu/
Nemocnica svät. Michala: http://nsmas.sk/
Národný onko ústav: http://www.nou.sk/sk/uvod
 
Neštátne zdrav. zariad.: http://www.medilab.sk/
 
Hippokrates súkr. http://www.hippokrates.sk/
Špec. ortop. protetika: http://www.snop.sk/
Privátna špec. klinika: http://www.sportclinic.sk/sk.html
 
Rehabilitácie pre deti: http://www.tetis.sk/index.php
Ústav lek. kozm.: http://ulk.sk/
Facebook lek. kozm.: https://www.facebook.com/usleko
 
Núsch Bratislava: http://www.nusch.sk/
Poliklinika cudzokrajných chorôb: http://www.cudzokrajne.sk/
Železničná nemoc. polikl. : http://www.znap.sk/ba/
Psychiatrická nem.: http://www.pnpp.sk/
 
 
Bratislava lekáreň
Lekáreň je zariadenie poskytujúce lekárenskú starostlivosť vrátane individuálnej prípravy liekov verejnosti a zdravotníckemu zariadeniu ústavnej zdravotnej starostlivosti.
 
 
 
 
 
Bratislava hotely
Hotel je inštitúcia, ktorá poskytuje obyčajne krátkodobé ubytovanie, predovšetkým turistom. Súčasťou hotela sú väčšinou ďalšie súvisiace služby, napríklad reštaurácie, niektoré hotely poskytujú aj sály a služby na usporadúvanie konferencií.
 
 
 
 
Bratislava penzión
Penzión je jednoduché ubytovacie zariadenie hotelového typu minimálne s 5 izbami a maximálne so 4 stálymi lôžkami na izbe. Návštevníkom zabezpečuje podávanie raňajok, prípadne aj celodennú stravu a základné služby.
 
 
Penzióny na mape: https://lnk.sk/mgy8
 
 
Bratislava ubytovanie
Ubytovanie je poskytnutie miesta na bývanie alebo samotné miesto na bývanie. Môže byť trvalé, prechodné alebo krátkodobé. Ubytovacie zariadenia sa členia podľa druhu na kategórie a podľa vybavenia, úrovne a rozsahu poskytovaných služieb na triedy.
 
 
Možnosť vyhľadania: https://lnk.sk/ucfv
 
 
Bratislava ubytovanie plus okolie
Ponúkame prehľadný zoznam zariadení poskytujúcich ubytovanie v Bratislave a okolí. V širokej ponuke si naozaj každý nájde vhodné ubytovanie. Bratislava ponúka zariadenia každej kategórie v rôznych cenových hladinách.
 
 
 
 
Bratislava lacné ubytovanie
Cena je výmenná hodnota dohodnutá pri kúpe a predaji tovaru medzi kupujúcim a predávajúcim. Všeobecnejšie povedané je to suma, ktorej sa niekto musí vzdať, aby mohol získať nejaký statok alebo službu.
 
Ubytovne, priváty: http://www.bratislava.info/
 
Turistická ubytovňa: https://lnk.sk/nmy1
 
 
Bratislava najlacnejšie ubytovanie
Sporenie je odkladanie a zhromažďovanie nateraz nadbytočných finančných prostriedkov, ktorého cieľom je nadobudnutie úspor. Tie sú opakom dlhu a ich prostredníctvom vzniká majetok alebo kapitál.
 
 
 
 
Bratislava reality
Nehnuteľnosť alebo nehnuteľná vec alebo (mimo práva) realita je pozemok a stavba spojená so zemou pevným základom (§ 119 Občianskeho zákonníka). Je to opak hnuteľnej veci.
 
Vyhľadávač free: http://www.freereality.sk/
Súkromná inzercia: http://reality.ba/
 
Aktuálne ceny nehnuteľností: http://www.x-reality.sk/bratislava/
 
Ponuka, poradenstvo: http://www.spacereal.sk/
Nehnuteľnosti na bývanie: https://reality.ba/
 
 
Bratislava top reality
Ponuka môže byť ponúknutie, v práve a ekonómii: návrh na uzavretie zmluvy, v ekonómii množstvo jedného konkrétneho tovaru, ktoré je jeden predávajúci alebo skupina predávajúcich ochotný a schopný ex-ante predať za danú cenu tohto tovaru za dané časové obdobie.
 
Top nehnuteľnosti: http://realitygold.sk/
 
Top nehnuteľnosti: http://www.pergo.sk/
Real Estate: http://bmre.sk/
 
 
Bratislava prenájom
Nájomca je príjemca služby alebo majetku na základe nájomnej zmluvy a prenajímateľ je vlastníkom majetku. Vzťah medzi nájomcom a prenajímateľom sa nazýva prenájom a môže byť na dobu určitú alebo neurčitú tzv. doba lízingu.
 
Inzeráty na prenájom: http://www.prenajom-bratislava.com/
Pozemky, byty, domy: http://ringo.topky.sk/
Nehnuteľnosti na prenájom: http://reality.sme.sk/prenajom/
 
 
 
Bratislava prenájom bytu
Byt je všeobecne miestnosť na bývanie, príbytok, bytová jednotka. Príslušenstvom bytu sú miestnosti, ktoré plnia komunikačné, hospodárske alebo hygienické funkcie bytu.
 
Inzercia, bazár, inzeráty pre byty: http://byty.inzercia.sk/bratislava/
Prenájmy, predaj, inzercia: https://reality.ba/sukromna-inzercia
Prenájom ponuka: https://rkprivat.sk/
Prenájom byt, dom: http://www.podnajmy.sk/
 
 
Bratislava garsónka prenájom
Garsónka alebo garsoniéra je buď všeobecne (veľmi) malý byt, obyčajne pre slobodných alebo byt, ktorý má len jednu obytnú miestnosť spojenú s kuchyňou a ďalším príslušenstvom.
 
 
 
Bratislava prenájom domov
Dom je obydlie, objekt slúžiaci na bývanie alebo na iné spoločenské činnosti. Delenie podľa účelu obytný dom, obchodný dom, spoločenský dom. Delenie podľa tepelnej spotreby domu náročnosti prevádzky.
 
Prenájom a predaj: https://lnk.sk/fsuu
 
 
 
Bratislava byty
V slovenskom práve je byt podľa Stavebného zákona obytná miestnosť alebo súbor obytných miestností s príslušenstvom, usporiadaný do funkčného celku s vlastným uzavretím, určený na trvalé bývanie.
 
Vyhľad. ponuka v Ba: https://lnk.sk/fiy4
Zoznam nehnuteľností: http://www.reality.sk/vyhladavanie.4
 
 
 
Bratislava nové byty
Výrobok alebo produkt je výsledok procesu. Produkt je výsledok súboru vzájomne súvisiacich alebo vzájomne pôsobiacich činností. Je to hmotný ekonomický statok. Nový výrobok – je výrobok, ktorý má v porovnaní s doterajším výrobkom nové vlastnosti, alebo funkcie.
 
Nové bývanie: https://www.yit.sk/
 
Novostavby, termíny dokončenia: http://www.novostavby-bratislava.sk/
 
 
Bratislava luxusné byty
Luxusný statok alebo elitný statok (v prípade tovaru aj luxusný tovar, elitný tovar) je statok, po ktorom dopyt stúpa rýchlejšie než úmerne s rastúcim príjmom. Luxusný tovar má teda vysokú (väčšiu ako jeden) príjmovú elasticitu dopytu.
 
Luxusné bývanie: http://www.forestpark.sk/
Bytové domy: http://www.grunty.sk/
 
 
 
Bratislava lacné byty
Lacné byty v Bratislavskom kraji podľa veľkosti, lokality. Novostavby, byty po rekonštrukcii. Neupravované byty. Možnosť predať, zakúpiť, prenajať.
 
 
 
Bratislava najlacnejšie byty
Vyhľadanie najlacnejších bytov podľa počtu izieb, jedno a viacizbové, garsónky. Predaj, prenájom, kúpim, inzercia. Ponuka pre celý Bratislavský kraj.
 
Top nehnuteľnosť: http://najlacnejsibyt.sk/
 
 
Bratislava kultúra
Bratislava bola vždy mestom kultúry. V Prešporku, dnešnej Bratislave, kedysi žili a hrali Mozart, Beethoven, Haydn či List. Mesto navštívili Casanova, Edison či Jules Verne. Dnes tu hrávajú Sting, Massive Attack a Depeche Mode. Boli tu Nicole Kidman, George Clooney a Gene Hackman, George Bush ale aj Svätý otec Ján Pavol II aj Jeho Svätosť Dalajláma.
 
Aktuálne dianie: http://www.citylife.sk/
 
 
 
Bratislava domy kultúry
Dom kultúry alebo kultúrny dom je v súčasnosti zastaraný názov pre objekt určený na uspokojovanie kultúrnych potrieb a záujmov občanov, ktorého súčasťou je spravidla okrem klubovní aj viacúčelová sála.
 
 
Bulharský dom kultúry: https://www.bulkis.sk/udalosti
 
 
 
 
Bratislava ZOO
Zoologická záhrada Bratislava je zoologická záhrada v Bratislave. Nachádza sa v Mlynskej doline, ktorá administratívne patrí k mestskej časti Karlova Ves. Prvé plány na založenie zoologickej záhrady v Bratislave boli v roku 1948. V roku 1949 z dvoch miest na založenie, Železná studnička a Mlynská dolina, bola vybraná Mlynská dolina ako miesto budúcej zoo.
 
Orientačný plán: https://www.zoobratislava.sk/
 
 
 
 
Bratislava šport
Šport je realizovaná forma fyzickej aktivity, alebo zručnosti, ktorej účelom je snaha rekreovať sa: pre súťaženie, pre vlastné potešenie, pre dosiahnutie dokonalosti, pre vývoj zručnosti alebo pre akúkoľvek kombináciu týchto cieľov. Zväčša nevedomým prínosom je i sublimovanie biologických pudov.
 
Športoviská kontakt: https://bratislava.sk/sk/sport
 
 
 
Bratislava firmy
Podnik je jednotka ekonomického rozhodovania a základný ekonomický subjekt trhovej ekonomiky. Môže mať viacero definícií. Spravidla sa chápe ako plánovito organizovaný ekonomický subjekt na výrobu statkov a služieb.
 
On-line register: http://www.vyhladajsi.sk/
 
 
 
Bratislava Incheba
Výstavisko Incheba Expo je najväčší výstavný komplex v Bratislave. Nachádza sa na pravom brehu Dunaja, v najväčšej bratislavskej mestskej časti Petržalka. Incheba je miestom, kde sa každoročne konajú mnohé podujatia.
 
 
 
Bratislava inštitúcie
Inštitút alebo ústav je spoločenská inštitúcia s výskumným alebo praktickým verejným zameraním resp. jej budova. Inštitút bol v minulosti typ vysokej školy, napr. pedagogický inštitút. V práve: právna inštitúcia, v sociológii, antropológii a podobne: forma ľudského spolužitia zachovávajúca isté stabilné vzory, napr. inštitúcia manželstva.
 
Organizácie a inštitúcie: https://bratislava.sk/sk/skolstvo-a-mladez
 
 
 
Bratislava samosprávny kraj
Samosprávny kraj alebo vyšší územný celok je najvyššia územná samosprávna jednotka na Slovensku. Jej územie je v súčasnosti identické s územím kraja. Inými územnými samosprávnymi jednotkami sú obce. Samospráva na úrovni samosprávnych krajov sa vykonáva prostredníctvom volených orgánov.
 
Bratislavský samosprávny kraj: https://sk.wikipedia.org/wiki/Bratislavsk%C3…
 
 
 
Bratislava magistrát
Magistrát môže byť všeobecne: úrad s vyššou právomocou, obyčajne mestský resp. hovorovo budova takéhoto úradu. Nová radnica (tiež Magistrát mesta Bratislavy) je budova na Primaciálnom námestí v Bratislave od autora Emila Belluša.
 
 
 
Bratislava nadácie
Podľa textu zákona je nadácia právnická osoba; zapisuje sa do registra nadácií, ktorý vedie Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky. Nadácia je účelové združenie majetku, ktorý slúži na podporu verejnoprospešného účelu. Nadácia vedie účtovníctvo. Názov nadácie musí obsahovať označenie „nadácia“. Nadáciu môže založiť fyzická osoba alebo právnická osoba.
 
 
Nadácia Integra: http://www.integra.sk/sk/
Otvorená spoločnosť nadácia: http://www.osf.sk/
 
Nadácie leukémie: http://www.nadacialeukemie.sk/
 
 
Bratislava referáty
Vzdelávanie alebo edukácia je procesuálna stránka pedagogického procesu. Podrobnejšie definície znejú: proces cieľavedomého uvedomelého sprostredkovania a aktívneho utvárania a osvojovania si vedeckých a technických vedomostí, intelektuálnych a praktických skúseností, utváranie morálnych rysov, osobitých záujmov a postojov.
 
 

 

 

Comments are closed.