Bratislava – B

Dátum zberu: 19.03. 2014
Strana 1 z približne 320 výsledkov
 
Bratislava – B
 
1B
 
Search engine (v slovenčine prekladané ako: prieskumový stroj, vyhľadávač, vyhľadávací nástroj, vyhľadávací prostriedok, vyhľadávací stroj, vyhľadávacia služba, vyhľadávací program, v bežnom jazyku len vyhľadávač) je počítačový systém či program, ktorý umožňuje používateľovi zadať nejaký ľubovoľný alebo špecifikovaný vyhľadávaný výraz a dostať z veľkého objemu dát informácie, ktoré sú v súlade s týmto dopytom.
 
 
SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
REKLAMA: Hľadáte konkrétnu vec? Potrebujete odborne poradiť ? Neváhajte, kontaktujte ma. Odpoviem každému osobne. Vstupné konzultácia je bezplatná. Napíšte mi len tak, hodíme reč. Možnosť diagnostikovania zdravia je bezplatná a kontrolujem 80 položiek. Odpoviem každému:
sasapueblo@meditacia.sk
.
 
A B C Č D Ď E F G H I J K L M N Ň O P R S Š T Ť U V Z Ž
 
 
 
 
Balet Bratislava
Balet je umelecký útvar, zjednocujúci hudbu, libreto, choreografiu, scénu a kostýmy. Balet môže byť samostatné dielo, alebo môže byť súčasťou opery, alebo operety.
 
 
Baletné štúdio: http://www.terpsichore.sk/
Tanečné konzervatórium: http://www.tankonba.sk/studium.php
 
 
Balkóny Bratislava
Balkón je horizontálna previsnutá nosná konštrukcia ohraničená zábradlím alebo murivom. Je súčasťou budovy a vystupuje na priečelí budovy. Balkóny môžu byť podľa použitého materiálu drevené, kamenné, oceľové, betónové.
 
Balkóny Bratislava: http://www.balkon.sk/
Zasklievanie balkónov: http://www.zasklenie-balkona.sk/
 
Balkóny – lódžie: http://www.bomax.sk/
 
 
Banky a sporiteľne Bratislava
Banka je inštitúcia, ktorá sa špecializuje na „obchod peňazí“, čiže na zhromažďovanie voľných finančných prostriedkov, poskytovanie úverov a prípadne sprostredkovanie ďalších bankových operácií, obchodov a transakcií.
 
 
 
 
Bary Bratislava
Bar je zábavný podnik využívajúci predovšetkým servírovacieho pultu, s možnosťou státia alebo sedenia pri ňom na najmenej dvoch vysokých barových stoličkách. Zoznam na bary, bary na mape.
 
 
 
 
Baseball a softball Bratislava
Softbal je tímový šport. Tento šport je veľmi podobný bejzbalu. Princíp je taký istý, ale hrá sa na menšom ihrisku a lopta je väčšia. Bejzbal je tímový šport ktorý je veľmi populárny hlavne v zahraničí.
 
Softballová asociácia: http://www.bkapollo.sk/bka/
 
 
 
Bazáre Bratislava
Bazár nábytku delený podľa kategórií Autobazáry pre Bratislavský kraj Bazáre športových potrieb Secondhandy Bazár inzercia Reality bazár Bazár kníh a platní
 
 
 
 
Bazény, sauny, vírivky Bratislava
Spa wellnes systémy, sauny, bazény, vírivky, príslušenstvo, chémia. Široká ponuka produktov pre relax a regeneráciu. E – shop, všetko pre wellnes, zoznam na webové adresy.
 
 
Bazény, sauny, vírivky: http://www.bsv.sk/index.php
E – shop pre wellnes: http://eurorelax.eu/
Masážne bazény: http://www.spa-virivky.sk/
 
 
Bedminton, tenis, squash, stolný tenis Bratislava
Športoviská v Bratislavskom kraji, športové haly, fitcentrá, stolný tenis, ping pong, bedminton, tenis. Športové zväzy. Športový portál s webovými adresami. Športové informácie.
 
 
Bedminton, tenis, squash, stolný tenis: http://cimax.sk/lieky/loptove-sporty
Internetový obchod: https://yonex.sk/
 
 
Betón, betónové stavebné prvky Bratislava
Betón je pevná stavebná látka vytvorená stvrdnutím betónovej zmesi, alebo stavivo vytvorené zmiešaním spojiva, plniva a vody, prípadne ďalších prísad a prímesí, ktoré po stuhnutí nadobúda vlastnosti pevnej látky.
 
Výrobcovia.stavebných.prvkov: http://www.azet.sk/katalog/
 
 
 
Bezpečnostné služby Bratislava
Bezpečnostná služba je služba, resp. zamestnanie, ktoré vykonávajú ľudia, ktorí spĺňajú odbornú spôsobilosť, ktorú získajú vykonaním odbornej skúšky pod kontrolou Ministerstva vnútra a vydaním preukazu odbornej spôsobilosti.
 
Bezpečnostné služby: http://www.securiton.sk/
 
Detektívna info služba: http://www.dis.sk/sluzby/
 
 
Biblia Bratislava
Biblia je zbierka obsahujúca knihy, ktoré kresťanstvo pokladá za sväté. Kresťania o Biblii veria, že obsahuje Bohom zjavené pravdy, a že je Bohom inšpirovanou normou života a viery.
 
Zbor Evanjelickej cirkvi: http://www.ecavba.sk/detail.php?id=1362
Biblia dňom i nocou: http://biblia.abu-bratislava.sk/
 
 
 
Bicykle Bratislava
Bicykel je pozemný pedálmi poháňaný dopravný prostriedok s dvomi za sebou umiestnenými kolesami pripevnenými na kostru. Prvýkrát bol predstavený v 19. storočí v Európe. Jazda na bicykli obľúbenou formou oddychu.
 
Všetky cyklotrasy: http://cyklotrasy.sk/
 
 
 
Biliard Bratislava
Biliard je športová hra, pri ktorej sa špeciálnou palicou odrážajú špeciálne gule na špeciálnom stole potiahnutom zeleným plátnom. Hra nevyžaduje rozsiahly pohyb, ale zručnosť, ohybnosť a presnosť.
 
E – shop biliard, šípky: http://www.biliard.sk/biliard.html
 
 
Biológia Bratislava
Biológia je náuka o živote. Toto všeobecné vyjadrenie zahŕňa viaceré skutočnosti. V užšom zmysle je biológia veda o živých organizmoch, takých, ako ich poznáme na planéte Zem.
 
Medzinárodný časopis: http://biologia.savba.sk/
 
 
 
Bitúnky a mäsiarstva Bratislava
Hospodárske zviera je domestikovaný živočíšny druh chovaný človekom v umelých životných podmienkach s cieľom získania produktov živočíšneho pôvodu. Prevádzky bitúnka, porážanie ošípaných a hovädzieho dobytka.
 
Bitúnky v Bratislavskom kraji: http://www.azet.sk/katalog/bitunky/bratislav…
 
 
Bižutéria, korálky Bratislava
Šperk je ozdobný predmet osobnej spotreby vyrobený z drahých kovov, okrem kovov sa pri výrobe šperkov používajú ďalšie materiály, ako napríklad sklo alebo smalt…Môže mať rôznu podobu – prsteň, náramok, brošňa, prívesok a mnohé iné.
 
E – shop s bižutériou: http://www.pejatoshop.com/
 
 
Blahoželania, pohľadnice Bratislava
Blahoželanie je vyjadrovanie želania dobra, často sprevádzané prejavením uznania, ocenenia. Ako vinš sa spravidla označuje len blahoželanie v konvenčnej forme. Pozdravy, blahopriania sa môžu posielať na pohľadniciach.
 
Elektronické pohľadnice on – line: http://www.pohladnice.sk/
Pre rôzne príležitosti: http://www.pohladnice.emamut.eu/
 
Vyrobitelné pohľadnice: http://www.fotolab.sk/pohladnice.html
 
 
Blogy Bratislava
Weblog alebo skrátene a neformálnejšie blog je webová aplikácia obsahujúca chronologicky zoradené príspevky. Autor sa nazýva blogger spoločenstvo blogov a ich vzájomných vzťahov blogosféra.
 
Blog.sme.sk: http://blog.sme.sk/
 
Blog.pravda.sk: http://blog.pravda.sk/
Blog.tyzden.sk: https://www.tyzden.sk/
 
Blogy – všetky blogy: http://www.google.com/blogsearch
 
  
 
Blues a Jazz Bratislava
Džez je hudobný žáner, ktorý vznikol začiatkom 20. storočia v USA, v meste New Orleans, ktoré sa nachádza v štáte Louisiana. Vznikol postupným zlúčením afroamerického folklóru s európskymi hudobnými tradíciami.
 
Jazzový festival: http://www.bjd.sk/en
Bluesová spoločnosť: http://www.slovakblues.sk/new_web/
Jazz & Blues, Bratislava: http://www.sro.artspace.sk/
 
 
Bodybuilding a fitness Bratislava
Kulturistika je individuálny šport, ktorého cieľom je dosiahnuť požadovaného vzhľadu tela. Pri tom sa hodnotí napr. mohutnosť a vyrysovanosť svalstva, svalovej hmoty, symetrie a estetičnosť postavy.
 
 
Diskusné fórum na kulturistiku: http://www.bratislava.cdfoto.net/relax_brati…
 
Produkty Gymbeam: http://gymbeam.sk/
Gym Beam na facebooku: https://www.facebook.com/GymBeamSk
 
 
 
Bojové umenia Bratislava
Bojové umenie je každý systém, ktorý formalizuje zručnosti a techniky telesného konfliktu s protivníkom. Bojové umenie nie je celkom to isté, čo bojový šport. Bojové umenie je staré ako samotné ľudstvo.
 
Bojové umenia a silové športy: http://www.bratislava.sk/vismo/o_utvar.asp?i…
 
Škola Wutai: http://www.wutai.sk/
 
 
 
Bonsaje Bratislava
Bonsaj je staré umenie miniaturizácie stromov a ich pestovanie v miskách. Doslova preložené má slovo bonsaj význam strom v miske, kde bon znamená miska a sai strom. Pôvod umenia tvarovať bonsaje pochádza zo starovekej Číny.
 
Bonsaj cetrum: http://www.bonsaj.sk/
 
Bonsaje z Číny: http://www.bonsaj.sk/
 
 
Bowling kolky Bratislava
Bowling je šport, ktorý aj na Slovensku najmä v posledných rokoch zachvátil všetky generácie. Lákadlom je často zdanlivá jednoduchosť. Veď hodiť bowlingovú guľu, ktorá sa kotúľa po hladkej dráhe takmer sama, nemôže byť nič zložité.
 
Bowlingové nár.centrum: http://bnc-sk.sk/sk/bowling-3
Bowlingové centrum FB: https://sk-sk.facebook.com/BNCsk
 
 
 
Box Bratislava
Box alebo boxing je olympijská športová disciplína. Bola súčasťou aj starých olympijských hier. V boxe proti sebe stoja dvaja súperi v ringu ohraničenom lanami. Pri zápase používajú údery pästí, ktoré sú chránené rukavicami.
 
Box centrá v Bratislave: https://www.arsenal.sk/
 
 
Brašnárstva Bratislava
Remeslo je malovýroba založená na kvalifikovanej, prevažne ručnej práci výrobcu a na obmedzenej deľbe práce vnútri dielne. K deleniu remesiel sa dajú použiť rôzne meradlá. Ich použitie je potrebné pri presnom definovaní remesla a pri selekcii pre konkrétny účel.
 
 
 
Buddhizmus Bratislava
Budhizmus je nábožensko – filozofický systém, ktorého základ vytvoril Buddha Šakjámuni. Ide o jedno z najrozšírenejších svetových náboženstiev, vyznáva ho 300 – 500 miliónov ľudí, hlavne v Číne, Bhutáne, Japonsku, Kambodži, Laose…
 
 
Kníhkupectvo Martinus: http://www.martinus.sk/knihkupectva/
Sirion knihy: html
 
 
Búranie, demolácia, demontáž Bratislava
Montáž je ľudská činnosť, ktorú môžme opísať ako zostavovanie častí do jedného celku. V stavebníctve znamená montáž postavenie hrubej stavby. V strojárenstve a elektrotechnike zostrojenie nejakého strojného alebo prístrojového zariadenia.
 
 
 
Bytové a interiérové doplnky Bratislava
Interiér označuje vnútorný priestor nejakého objektu, najčastejšie stavby. Používa sa najmä v spojení s architektúrou. Pre interiér sú typické najmä estetické požiadavky, ktoré rieši interiérový dizajn.
 
Katalóg firiem bytové doplnky: http://diva.aktuality.sk/katalog/bytove-dopl…
 
 
Bytový design Bratislava
Interiér domu či bytu by mal byť šitý každému užívateľovi na mieru. Mal by harmonizovať s jeho osobnosťou a jeho životným štýlom. Aby bol funkčný a spĺňal požiadavky užívateľa.
 
Akadémia výtvarných umení a dizajnu: http://www.vsvu.sk/
Bratislava Design Week: http://www.bratislavadesignweek.sk/
Interiérovy dizajn: http://www.bytovydizajn.sk/
 
 
Bytový nábytok Bratislava
Mobiliár alebo bytové zariadenie je súhrn predmetov zariadenia miestnosti (najmä bytu, ale aj obchodu, kancelárie…), alebo zriedkavo aj vonkajších priestorov, čiže popri nábytku napríklad aj záclony, koberce, izbové rastliny, sochy alebo časti iných zariadení.
 
 
 
Bytový textil, záclony Bratislava
Tkanina je výrobok zhotovený tkaním. Tvorí najbohatšiu skupinu textílií, ktoré boli základným materiálom na zhotovovanie odevu, bytových a hospodárskych textílií. Tkanina vzniká prepojením dvoch navzájom kolmo prebiehajúcich sústav nití (ale aj vláken alebo drôtov), osnovy a útku.
 
Katalóg firiem záclony, závesy: http://diva.aktuality.sk/katalog/zaclony-a-z…
Firmy s ponukou bytový textil: http://katalog.centrum.sk/domacnost-bytovy-t…
Ambiente, bytový textil: http://www.ambiente.sk/
 

 

Comments are closed.