Bratislava – A

Dátum zberu: 6.10. 2020
Strana 1 z približne 390 výsledkov
 
Bratislava – A
 
8B
 
Search engine (v slovenčine prekladané ako: prieskumový stroj, vyhľadávač, vyhľadávací nástroj, vyhľadávací prostriedok, vyhľadávací stroj, vyhľadávacia služba, vyhľadávací program, v bežnom jazyku len vyhľadávač) je počítačový systém či program, ktorý umožňuje používateľovi zadať nejaký ľubovoľný alebo špecifikovaný vyhľadávaný výraz a dostať z veľkého objemu dát informácie, ktoré sú v súlade s týmto dopytom.
 
 
SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
REKLAMA: Hľadáte konkrétnu vec? Potrebujete odborne poradiť ? Neváhajte, kontaktujte ma. Odpoviem každému osobne. Vstupné konzultácia je bezplatná. Napíšte mi len tak, hodíme reč. Možnosť diagnostikovania zdravia je bezplatná a kontrolujem 80 položiek. Odpoviem každému:
sasapueblo@meditacia.sk
.
 
A B C Č D Ď E F G H I J K L M N Ň O P R S Š T Ť U V Z Ž
 
 
 
 
Advokáti Bratislava
Advokát je právnicky osoba, ktorá sa zaoberá poskytovaním právnych služieb fyzickým, alebo právnickým osobám, a to spravidla za úplatu. V súčasnosti nie je advokát úradná osoba a takisto sa jedná o slobodné povolanie.
 
Advokátska komora: https://www.sak.sk/
 
Google mapa: https://lnk.sk/ncn8
 
Centrum právnej pomoci: http://www.legalaid.sk/sluzby-centra
 
 
Špecializovaný trestný súd: https://obcan.justice.sk/infosud/-/infosud/d…
 
 
 
Agentúry Bratislava
Cestovná agentúra je firma, ktorá predáva jednotlivé zájazdy cestovných kancelárií. Agentúry sú podľa pôsobnosti svetové, medzinárodné, regionálne, národné. Poznáme tlačové, informačné a iné agentúry.
 
Reklamná agentúra: http://www.lici.sk/
 
Študentský servis: http://www.studentservis.sk/
Svadobná agentúra: http://www.wedday.sk/
Opatrovanie detí: http://www.babynanny.sk/
 
 
Atletika Bratislava
Atletika je jedna z hlavných športových disciplín, patrí sem: beh hladký, prekážkový, štafetový, cestný, terénny, športová chôdza viacboj skok do výšky, o žrdi, do diaľky, trojskok, vrh guľou a hod diskom, hod oštepom, hod kladivom.
 
Slovenský zväz: http://www.atletikasvk.sk/
Zdravotne postihnutí: http://www.athletics.sk/
 
 
 
Aerobik Bratislava
Aerobik je druh kondičného dynamického cvičenia za sprievodu hudby, ktoré výrazne zaťažuje srdcovú a dýchaciu sústavu. Priaznivo ovplyvňuje funkciu pohybového ústrojenstva pozitívne pôsobí na nervovú sústavu.
 
 
 
Aikido Bratislava
Aikido je japonské umenie sebaobrany. Je založené na myšlienke neagresivity, rozvíja jedinca po fyzickej aj psychickej stránke. Termín Aikido je tvorený tromi znakmi: AI znamená harmóniu, jednotu, KI energiu, prírodu, a DO znamená spôsob života.
 
Slovenská spoločnosť: http://www.sspa.sk/
 
Dospelí aj deti: http://www.dys.sk/aikido/
 
 
 
Airsoft a Paintball Bratislava
Airsoft je hra v teréne, ktorá sa hrá so špeciálnymi airsoftovými zbraňami. Airsoft je zábava a simulácia vojenského športu, s možnosťou zúčastniť sa. Na rozdiel od paintballu, airsoft sa hrá s presnými replikami skutočných zbraní.
 
Paintballový klub: http://www.warlords.sk/
 
 
Aquaparky Bratislava
Aquapark je zábavný park, ktorý obsahuje vodné plochy, napríklad vodné šmýkačky, vodné ihriská, umelé rieky, alebo iné prvky. Na Slovensku sa aquaparky nachádzajú v mestách Liptovský Mikuláš, Poprad, Senec a Bratislava.
 
Aquaparky, kúpaliská: http://www.travelguide.sk/svk/bratislava/turisticke-zaujimavosti/turisticke-regiony/?lfCategoryAttractions=2
 
 
 
Akvaristika Bratislava
Akvaristika môže označovať: pestovanie rýb a rastlín v akváriu, môže to byť profesia zaoberajúca chovom rýb a iných vodných živočíchov a vodných rastlín. Akvaristika je vedný odbor.
 
Google maps: https://lnk.sk/bqsy
Akvaristické produkty: http://www.sera.sk/
Údržba akvárií: http://biotop.sk/
 
Internetový predaj: http://www.akvacentrum.sk/
Akvacentrum: http://akvaland.sk/
 
 
Akcie a zľavy Bratislava
Akcia je časovo obmedzené zníženie cien alebo sezónny výpredaj. Je to jeden zo spôsobov ako sa môžeme zbaviť svojich zásob alebo ako prilákať zákazníkov do svojich predajní. Akcie v obchodoch obvykle majú za cieľ prilákať zákazníkov.
 
Lístky a zľavy: https://www.regiojet.sk/
Výpredaje zľavy akcie: http://www.nakupovat.sk/bratislava/
 
 
 
Akordy a texty Bratislava
Akord je súzvuk najmenej troch tónov rôznej výšky. Akordy sa rozlišujú na ľubozvučné a neľubozvučné. Aby boli akordy ľubozvučné, podliehajú určitým pravidlám, ktoré sú základom komponovania mnohých skladieb.
 
 
 
Aktivisti Bratislava
Aktivizmus označuje intenzívne presadzovanie určitých cieľov z presvedčenia, z osobnej motivácie v rôznych oblastiach spoločenského života. Príklady aktivizmu – internetový, ekologický, politický.
 
Mimovládna organizácia: http://www.lhra-icpr.org
Ľudsko právna organizácia: http://www.amnesty.sk/
Inštitút verejnej otázky: http://www.ivo.sk/92/sk/uvod
 
Neziskové organizácie: http://www.uradysr.sk/institucie/
 
Ochranca ľudský práv – ombucman: http://www.vop.gov.sk/
Dobrovoľníci na hradoch: http://www.cimax.sk/lieky/hrady-a-zamky
Dobrovoľnícke centrum: http://www.dobrovolnictvoba.sk/
 
 
Alergie Bratislava
Alergia je prehnaná reakcia imunitného systému organizmu na látky, s ktorými sa bežne stretávame v našom prostredí. Je spôsobená nesprávnou aktiváciou protilátok zo skupiny imunoglobulínu vplyvom daného alergénu.
 
Mapa ambulancii: https://lnk.sk/bn39
 
 
Ambulancie Bratislava
Zdravotníctvo je súbor opatrení, ktoré vytvárajú pre obyvateľstvo systém organizácie zdravotnej starostlivosti. Ich cieľom je zlepšenie fyzického a duševného zdravia človeka a poskytovanie zdravotnej starostlivosti.
 
Mapa polikliniky: https://lnk.sk/bn39
 
Adresáre ambulancii: http://cimax.sk/lieky/info-zoznam
 
 
Antikvariáty Bratislava
Antikvariát je obchod predávajúci staršie použité knihy, grafiky, mapy, pohľadnice, noviny a niekedy hudobné nosiče čím sa líši od bežných kníhkupectiev, ktoré predávajú tieto materiály len nové.
 
Internetový antikvariát: http://sk.olejar.eu/
Antikvariát na internete: http://antikvariat-bratislava.sk/
 
Bazár internetový: http://www.dobazaru.sk/
 
 
 
Archeológia Bratislava
Archeológia je spoločenská veda zaoberajúca sa štúdiom ľudskej minulosti vyhľadávaním, odkrývaním, dokumentáciou, analýzou a interpretáciou artefaktov a ekofaktov, architektúr, ľudských pozostatkov a historického reliéfu.
 
Slovenská arch. spoločnosť: http://www.sas.sav.sk/index.php
Slovenské nár. múzeum: http://www.snm.sk/
Novinky z archeológie: http://www.sahi.sk/
 
Súkromná arch. spoločnosť: http://www.achil.sk/
 
 
Architektúra Bratislava
Architektúra je umenie a veda o navrhovaní a stavbe budov, objektov, stavieb a ich súborov, pamätníkov, rôznych architektonických doplnkov. Záhradná, sakrálna, ľudová architektúra.
 
Architekti, projektanti: http://www.projektanti.sk/
Fakulta architektúry: http://www.fa.stuba.sk/
 
Ateliér architektúry: http://www.bahna.sk/aa.htm#
Interiér, urbanizmus: http://spde.sk/projekty/
 
 
Astrológia Bratislava
Astrológovia opisujú astrológiu ako vedu s presnými pravidlami. Astronómovia zväčša astrológiu nepovažujú za vedu, ale za pseudovedu. Väčšina smerov astrológie je založená na zverokruhu a domoch. Najčastejším produktom astrológie je horoskop.
 
 
 
 
 
Astronómia Bratislava
Astronómia je jednou z mála vied, kde aj amatéri môžu zohrať významnú úlohu, predovšetkým pri objavoch a monitorovaní prechodných javov. V astronómii sa informácie získavajú hlavne z detekcie a analýzy elektromagnetického žiarenia, fotónov.
 
 
 
E-shop ďalekohľady: http://www.teleskopy-astro.sk/
 
 
Auditorské služby Bratislava
Audit je analýza vykonávaná v nejakom podniku znalcom s cieľom vyjadriť podložený názor tohto znalca na presnosť a pravdivosť účtovnej závierky tohto podniku. Osoba ktorá vykonáva audit sa volá audítor.
 
 
Kde na mape: https://lnk.sk/bn39
 
Účtovnícke služby: https://lnk.sk/fg14
Činnosť audítora: http://www.minv.sk/?auditor-1
 
 
Aukcie a dražby Bratislava
Dražba alebo licitácia alebo (vy)draženie je predaj, pri ktorom sa vec predáva verejne súčasne väčšiemu počtu záujemcov a predávaný objekt získa ten, kto zaň ponúkne najviac.
 
Licitátorská spoločnosť: http://www.licitator.sk/
 
Starožitnosti: http://www.artinvest.sk/
Vyhľadávanie dražieb: http://www.drazobnaspolocnost.sk/
Národná aukčná spoločnosť: http://www.1nas.sk/
 
 
 
Auto – moto Bratislava
Automobil je motorový dopravný prostriedok používaný na prepravu osôb alebo tovaru. Poznáme viacero druhov automobilov. Motorová trojkolka osobný automobil, terénny automobil, pretekársky automobil, elektromobil, dodávkový automobil, nákladný automobil autobus.
 
 
 
 
 
Autobazáre, vrakoviská Bratislava
Autobazár je predajňa automobilov, ktoré nie sú úplne nové. Väčšinou sa predávajú vozidlá, s ktorými už niekto jazdil a ponúkol do autobazáru. Nájdeme tu vozidlá kúpené doma aj v zahraničí.
 
 
 
Autobusy Bratislava
Autobus je motorový dvojstopý dopravný prostriedok určený na prevoz minimálne deviatich osôb, vrátane miesta pre šoféra. Autobusy sa delia podľa účelu, podľa počtu osôb, podľa konštrukcie.
 
 
 
Autoškoly Bratislava
Autoškola je fyzická alebo právnická osoba, ktorá môže učiť žiadateľov o získanie alebo rozšírenie vodičského oprávnenia alebo o iné zdokonaľovanie odbornej spôsobilosti pri riadení motorových vozidiel.
 
 
 
 
Automobily Bratislava
Automobil je motorový dopravný prostriedok používaný na prepravu osôb alebo tovaru. Automobil je v súčasnosti poháňaný benzínovým motorom, naftovým motorom, elektrickým motorom, hybridným pohonom a plynovým motorom.
 
 
 
 
Autolakovňa Bratislava
Lak je povrchová vrstva z prírodnej alebo umelej živice. Slúži na zvýšenie lesku, alebo všeobecne na ochranu povrchu. Nanášanie laku, lakového náteru, sa volá lakovanie.
 
 
 
Autopožičovne Bratislava
Pôžička je typ dlhu. Podobne ako iné typy dlhu má aj pôžička za následok redistribúciu finančných prostriedkov v priebehu času medzi veriteľom a dlžníkom. Požičovne pre luxusné autá, najlacnejšie autá, osobné, nákladné autá.
 
 
 
 
Autoservisy Bratislava
Servis môže byť zákaznícky servis spočívajúci v oprave, údržbe, aktualizácií, výrobkov daného podniku alebo rôzne spriaznených podnikov, prípadne dielňa či priestory, kde sa táto služba vykonáva.
 
 
 
 
Autoumyvárne Bratislava
Umývanie a čistenie automobilov, Autoumyvárne Bratislava, Podsekcie, Ručné umývanie a čistenie automobilov, Mobilné upratovanie a vyčistenie Vášho automobilu, kvalitnými prípravkami.
 
Mobilná autoumyváreň: http://www.tiva.sk/
 
 
Náhradné diely, autodoplnky Bratislava
Predaj, montáž náhradných dielov na osobné a úžitkové vozidlá so zameraním na rôzne značky áut. Autodoplnky, Autosúčiastky, Autoplachty, Autokozmetika Použité a repasované náhradné diely.
 
 
 
Akumulátory mapa: https://lnk.sk/vhkw
 
Predaj autokozmetiky: http://www.petuel.sk/
 
 
Autokempy Bratislava
Kemp je ubytovacie zariadenie pre prechodné ubytovanie vo vlastnom zariadení, stane, obytnom prívese, obytnom automobile, maringotke, alebo v inom prenajímateľnom priestore.
 
Slovensko na mape: http://www.kempy.sk/
 
 
 
Automaty Bratislava
Automat môže byť: zariadenie, ktorý sa pohybuje alebo koná sám od seba, automat je samočinný stroj, ktorý po vhodení mincí vydá tovar alebo vykoná jednoduché služby. Napríklad predajný automat, hrací automat, fotografický automat, bankomat.
 
 
Predaj a montáž: http://www.automatnakavu.sk/
Automaty na mlieko: http://www.lactovito.sk/
 
Fotoautomapy: https://lnk.sk/ri05
 

Naspäť

Comments are closed.